O MNE

Som nevyliečiteľný blázon do jedla a rozhodne nie som žiadna bábovka 😉 Varenie a pečenie je pre mňa priam meditáciou. Milujem ten pocit, keď z rúry zacítim vôňu koláča a viem, že už len chvíľku a bude hotový. Stále hovorím, že najkrajšia „voňačka“ do bytu, je čerstvo upečený koláč.

Vždy som piekla aj varila od oka. Presne ako moja mamina a babka. Nejako som ten cit pre konzistencie a množstvá „podedila“. Gramáže som začala zapisovať až kvôli vám 😀 Ale uznávam, že mi to veľmi pomáha, lebo často sa mi stávalo, že z niečoho, čo pôvodne nevyzeralo príliš vábne, vznikol taaaak dobrý koláč, že som si hlavu trieskala, že som si nezapísala, čo všetko doň šlo 😀 Nebojím sa kombinovať, skúšať, vymieňať, ozvláštňovať. Zo starých tučných tradičných receptov sa dá razom vykúzliť jedlo, z ktorého budeme mať nielen plné bruchá, ale telo sa nám aj poďakuje.

Na mojej stránke nájdete moju kuchyňu. Jedlá, ktoré doma bežne varím, pečiem.. Nie som zástancom a propagátorom žiadneho stravovacieho smeru. Za približne 10 rokov, čo sa venujem zdravšej strave a viac premýšľam nad tým, čo zjem, som sa snažila vybrať si to podstatné a snažím sa riadiť zdravým rozumom 😀 V každom prípade je jasné, že všetkého veľa škodí. A týmto sa doma riadim.

Moje naj naj naj recepty som spísala do mojej milovanej kuchárskej knižky “ Nie som žiadna bábovka“, kam som vložila aj veľký kus môjho srdca 🙂

Takže milí moji, ďakujem, že ma čítate a skúšate moje recepty a úplne najviac ma potešia vaše reakcie a postrehy 🙂

Veď viete, čo vás.. jak koňa 😉

 

Vaša Miriam..